Néhány gondolat a retorikáról

2016. április 02. 08:00 - Kondacs Flóra

A retorika szó a görög rhétoricé, avagy a latin ars rhetorica szóból származtatható. Jelentései: szónoki mesterség, művészet; ékesszólás művészete; szónoklattan. A retorika fogalmának megragadására számos definíció született. Platón a retorikát úgy képzeli el, mint „a lelkek irányítását a beszédek…

Tovább
Szólj hozzá!

Szófajok - kicsit másképp

2016. március 31. 08:00 - Kinga Csengeri

Március 23-án zajlott le a félév soron következő előadása, ahol Kenesei István, az MTA Nyelvtudományi Intézetének igazgatója, valamint a Szegedi Tudományegyetem Angol Tanszékének tanára volt a meghívott vendégünk. Előadásában egy új típusú megközelítésben hallhattunk a szófaj fogalmáról és a…

Tovább
Szólj hozzá!

Nyelvtársak, kémmesék és gépirodalom II.

2016. március 30. 08:00 - Szalma B. Tímea

Az adjekcióról és a detrakcióról szóló cikkünk után most megtudhatjuk, hogy mit jelent a transzmutáció és az immutáció jelensége, valamint arra is fény derül, hogy milyen mértékben jelennek meg ezek az alakzatok a címlapokon. transzmutáció (felcserélés) Az eredeti formát átalakítja, a nyelvi…

Tovább
Szólj hozzá!

Nyelvtársak, kémmesék és gépirodalom

2016. március 28. 08:00 - Szalma B. Tímea

A fogyasztói társadalom megnyerése érdekében tudjuk, hogy a marketinges szakemberek mindent bevetnek. Egy céljuk van, mégpedig az adott terméket eladni. Így nem meglepő, hogy a reklámoknak, az óriásplakátoknak befolyásoló szándékuk van. Ehhez hasonlóan a napilapok, a hetilapok is szeretnek élni a…

Tovább
Szólj hozzá!
süti beállítások módosítása